На допомогу православному-початківцю
- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 02 липня 2013, 12:15
- Автор: Ігор Дідух
- Перегляди: 2539
У людини, яка тільки стала на шлях Православ'я, виникає багато питань. Як проводиться богослужіння? Які називаються частини храму і предмети в ньому? Як себе поводити в церкві? Та багато інших...
Процес пошуків привів на сторінки порталу Православної енциклопедії "Азбука веры". Цей портал - дійсно ЕНЦИКЛОПЕДІЯ. Все, що потрібно початківцю, удосталь (думаю, і віруючі зі стажем відкриють для себе багато нового і цікавого).
Особливо хочу порекомендувати сайт священника Костянтина Пархоменко. По суті це блог всередині "Азбуки веры". Розділ "Фотоальбомы" проведе початківця-православного через храм, познайомить з предметами для богослужінь, роз'яснить суть богослужінь і таїнств Православної Церкви. В книзі отця Костянтина "Ответы на вопросы, которые чаще всего задают священнику" в м'якій і доступній формі дані відповіді на питання, що найчастіше виникають у початківців щодо Православ'я.
Тим, хто відчуває труднощі з розумінням церковнослов'янської мови в богослужінні, допоможе розділ "Переводы Богослужебных книг".
Бажано прочитати книги Александра Меня: "Сын человеческий", "Таинство, Слово и Образ. Православное богослужение", "Практическое руководство к молитве".
Думаю, обов'язково треба прочитати книгу Архімандрита Тихона (Георгія Шевкунова) - "Несвятые святые и другие рассказы". Книга буде цікавою і далеким від Православ'я людям. Після прочитання книги багатьом захочеться подивитися напряму зв'язаний з книгою фільм "Псково-Печерская обитель".
На сайті "Наследный дар архимандрита Иоанна Крестьянкина" можна доторкнутися до духовного спадку цього видатного священнослужителя. Рекомендую розділ "Опыт построения исповеди".
Відео "Божественная Литургия с пояснениями диакона Андрея Кураева" дозволить бути присутнім на літургії по чину Іоана Золотоуста і почути пояснення літургії, які дає чудовий місіонер наших днів протодиякон Андрій Кураєв. Крім того на рутрекері є масса матеріалів: богослужіння, духовна музика та література і ін. На сайті "Горний Иерусалим" зібрані посилання на розділи православної бібліотеки рутрекера.
"Правильный софт" - каталог програмного забезпечення, яку може бути корисним для православних християн. Із сайта товариства "Вертоград" можна скачати дуже корисну і функціональну програму "Православный ежедневник".