авто

Подорож до Православія

Цікава розповідь про прихід англіканина до Православія. Інтерв'ю з єпископом Каллістом Уером: Странная и все же близкая: Мое путешествие в Православную Церковь.

Цитата:

О странная Православная Церковь, столь бедная и столь слабая... чудом прошедшая сквозь все множество превратностей и тягот; Церковь контрастов, столь традиционная и в то же время такая свободная, столь архаичная и однако живая, столь обрядовая и вместе с тем так глубоко личностно-мистическая; Церковь, где так бережно хранится бесценная евангельская жемчужина, хотя и нередко под слоем пыли... Церковь, о которой так часто говорили, что она неспособна к действию, и которая тем не менее, как никакая другая, умеет воспевать пасхальную радость!

 

Християнський погляд на знамениту картину

Цікава стаття, в якій розлядається картина видатного художника Пєрова «Монастырская трапеза».

Обговорення на форумі "Азбуки веры".

Рекомендую.

Закінчена реставрація Гробу Господнього

22 березня, в середу Хрестопоклонну седмицю Великого посту, в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулася офіційна церемонія, що ознаменувала собою закінчення реставраційних робіт в Кувуклії.

Cubiculum0

Детальніше...

Початок Великого посту

Корисна стаття (перша з циклу) на "Азбуке веры": «Откуду начну плакати…?».

Про календарні особливості Великого посту та святителя Андрія Критського і його Великий Покаянний канон.

Новий розділ сайта

На сайті добавлений новий розділ: "Цитати".

Фільм "Остров"

Рекомендую для перегляду.
Чудова постановка, геніальна гра Петра Мамонова.
По-справжньому православний фільм.

Сторінка на "Кінопошуку": http://www.kinopoisk.ru/film/257337/

Собор єпископів УПЦ засудив спроби внесення політичної та націоналістичної ідеології в церковне середовище

Посилання на оригінал.

Спроби внести в церковне життя політичну або націоналістичну ідеологію, нав'язати Церкві ту чи іншу політичну позицію тільки підсилюють розкол в українському суспільстві. Про це сказано у Зверненні Собору єпископів УПЦ до кліра, чернецтва і мирян Української Православної Церкви, опублікованому за підсумками засідання, що відбулося в Києво-Печерській Лаврі 29 січня. Як відзначають архієреї, одне із завдань Церкви у важкий для країни час - підтримати народ, стати розрадою для всіх стражденних. Саме тому вірні покликані справою свідчити про християнську віру, допомагати всім нужденним, незалежно від їхнього віросповідання чи політичних поглядів.Тим, хто страждає від агресії прихильників «Київського патріархату», Собор висловлює щирі слова підтримки та християнської солідарності. Розкольникам єпископи нагадують, що відновлення єдності Українського Православ'я можна досягти тільки канонічним шляхом, а не шляхом насильства, політичного тиску та залякування. Нижче текст Звернення публікується повністю.

Детальніше...

Блаженніший Митрополит Онуфрій бере участь у зібранні предстоятелів і представників Помісних Православних Церков

Із 22 січня в швейцарському місті Шамбезі відбувається Зібрання Предстоятелів Помісних Православних Церков (Синаксис), присвячене обговоренню питань Всеправославного собору, що планується провести у червні 2016 року.

Sinaksis

Разом із предстоятелем Константинопольської патріархії на Зібранні присутні Первоієрархи десяти Помісних Церков Вселенського Православ’я.

На початку засідання Предстоятель Константинопольської Церкви вітав присутність на Синаксисі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, якого, за словами Його Святості, всі Православні Церкви визнають в якості єдиного канонічного Першоієрарха Української Православної Церкви.

Джерело

Православный ежедневник

Нещодавно, після дворічної паузи, вийшло оновлення надзвичайно корисної програми - "Православный ежедневник" (розробники - "Вертоград-софт").
Це календар, що містить величезний об'єм матеріалу, просто необхідного кожному православному. 

Для вибраного дня наведено богослужебні тексти (паремії, євангельскі та апостольські читання, тропарі та кондаки - церковно-слов'янською (в двох варіантах) та російською мовами). 

На будь-який день можна прочитати проповіді, житія святих, побачити ікони дня та прочитати про деякі з них.

В бібліотеці календаря - Біблія, окремо Псалтир, богослужебні тексти, житія святих (по днях та по іменах), молитвослов.

Просто вражає, скільки труда стоїть за цією програмою! Деяка старомодність інтерфейсу компенсується надзвичайною інформативністю і структурованістю. Видно, що "Православный ежедневник" зроблений людьми, які добре знають Православ'я.

Рекомендуємо!

Духовенство благочиння і миряни щиро вітають свого архіпастиря

У річницю інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена урочиста Божественна літургія.

Agapit1

Під час малого входу за заслуги перед Українською Православною Церквою та до свята 1000-ліття преставлення св. рівноап. великого князя Володимира в сан митрополита був возведений архієпископ Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт.

Agapit2

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.