авто

Пам'яті отця Миколая

27 липня відійшла до Господа душа священника нашого храму, протоієрея Миколая.

Отець МиколайНайстарійший священнослужитель Могилів-Подільської єпархії нещодавно, 22 травня, у день перенесення мощів святителя Миколая, відзначав своє тезоіменитство та вісімдесят перший день народження. Протоієрей Миколай народився 22 травня 1932 року в селі Ометинці Немирівського району. Своє священнецьке служіння почав у важкі для церкви 50-і роки - в період хрущовської антирелігійної кампанії. І з того часу віддано виконував покладені на себе обов'язки, більше п'ятидесяти років служив у храмі села Левківці Тульчинського району. В останні роки свого життя, на інвалідному візку, отець Миколай допомагав священникам нашого храму отцю Сергію і отцю Андрію на Літургіях Хресто-Воздвиженського храму Рахнів.

Дуже багато родин в Рахнах, Левківцях, Шпикові та інших навколишніх селах духовно зв'язані з отцем Миколаєм. Адже саме до нього тяглися люди, щоб долучитися до святих таїнств Церкви, саме він хрестив і причащав, сповідав і відспівував. Навіть у безбожні радянські часи люди знали - батюшка прийме, порадить, допоможе. Всі бачили, якою світлою, приязною, щирою людиною він був.

Тому й зібралися священнослужителі і віруючі з різних сіл у храмі села Левківці на останнє земне богослужіння отця Миколая. Літургію проводили священники Тульчинської і Брацлавської єпархії. На кліросі був хор нашого храму під керівництвом отця Андрія. Після закінчення Літургії був проведений обряд священницького відспівування. Священнопротоієрей Миколай був похований біля храму, на служіння у якому він віддав більше п'ятидесяти років свого життя.

Ми молимо Бога, щоб Він відпустив усі земні гріхи отця Миколая і прийняв його душу у Царство Своє Вічне.