авто

Закінчена реставрація Гробу Господнього

22 березня, в середу Хрестопоклонну седмицю Великого посту, в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулася офіційна церемонія, що ознаменувала собою закінчення реставраційних робіт в Кувуклії.

Cubiculum0

До присутніх на церемонії ієрархів і гостей звернулися з вітальними промовами Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій I, францисканський Кустод Святої Землі о. Франческо Паттон, Вірменський Патріарх Єрусалима архієпископ Нурхан Манугян і Апостольський адміністратор Єрусалимського католицького Патріархату архієпископ Пьербаттіста Піццабала. Також були зачитані послання префекта Конгрегації Східних Церков кардинала Леонардо Сандрі та Католикоса вірмен Гарегіна II.

Cubiculum1

На запрошення Єрусалимської Патріархії на церемонії в Храмі Гробу Господнього була присутня представницька делегація Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Cubiculum2

Святиня знаходиться під опікою Єрусалимської, Вірменської та Римо-католицької церков, які дали добро на першу в історії її реставрацію.

Грецькі фахівці завершили першу за 200 років реставрацію каплиці (Кувуклії). Вони зняли деякі декоративні елементи пізніших часів, і каплиця Гробу Господнього знаходиться практично в тому вигляді, в якому вона побудована.

В ході робіт було демонтовано металевий каркас, який оточував Кувуклію з 1947 року , а кам'яний фасад святині очищений від нагару, що утворився в результаті запалювання паломниками свічок.

Cubiculum3

Перейти у фотогалерею...