авто

Іосафатова долина стала місцем паломництва десятків і сотень тисяч вірян

10prok

Тисячі людей, несучи дерев'яні хрести, рухаються у напрямку до Долини хрестів, як колись заповіла Божа Мати, яка у 1923 році явилася звичайному пастухові і сказала йому ставити на цьому місці хрести, на знак вшанування Господа Ісуса Христа. Хто раніше не чув про таку духовну подію, як Хресна хода на Іосафатову долину, буде справді вражений! З тієї пори Іосафатова долина стала місцем паломництва десятків і сотень тисяч вірян.

Хресна хода розпочалася біля храму святого великомученика Димитрія Солунського у с. Голинченці. Її очолили митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт та єпископи: Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Бородянський Варсонофій і Фастівський Даміан.

Кожного року 15 серпня село Голинчинці Вінницької області сповнюється паломниками до святині, що знаходиться у Шаргородському благочинні Могилів-Подільської єпархії. У Долину хрестів з'їжджаються не тільки вінничани, тут люди з усієї України та країн-сусідів. Вони приїздять та приходять сюди пішки, аби взяти участь у масштабній Хресній ході до Іосафатової долини, де Матір Божа явилася пастухові, де тече святе цілюще джерело. У Долині відбувається святкова Божественна Літургія, а паломники вкопують хрести, які несли під час ходи, на знак своєї віри та поклоніння Спасителю. Цього року в ході брали участь близько 15 тисяч вірян.

Перейти у фотогалерею...